W niedzielę oficjalnie rozpoczął się doroczny szczyt klimatyczny ONZ – COP24. Wydarzenie, organizowane na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz hali Spodek w Katowicach, potrwa do 14 grudnia. Już 4 grudnia (wtorek) spółka driv2e zaprezentuje się podczas Dnia Elektromobilności, organizowanego w ramach COP24. 

Zaproszenie do zaprezentowania działań driv2e otrzymaliśmy od Ministerstwa Środowiska, które koordynuje w imieniu polskiego rządu działania związane ze szczytem klimatycznym. „Doceniając Państwa wkład w rozwój elektromobilności w Polsce, zapraszamy do zaprezentowania działalności Państwa firmy, jej osiągnięć i planów na przyszłość” – przeczytaliśmy w zaproszeniu od Ministerstwa.

4 grudnia zaplanowana została prezentacja poświęcona elektromobilności w Polsce. W prezentacji uczestniczyć będą eksperci, firmy, startupy, które już przysłużyły się lub stale działają na rzecz promocji i rozwoju różnych aspektów związanych z polskim zelektryfikowanym transportem. Celem prezentacji jest także podkreślenie innowacyjności polskiej myśli technologicznej i ukazanie naszego kraju jako ośrodka w którym elektromobilność, w różnych jej przejawach, ma szansę rozkwitnąć. Jest  to wyjątkowa okazja do zaprezentowania działalności firmy na międzynarodowym forum, które gości wybitnych przedstawicieli świata nauki, polityki i biznesu.

– Zaproszenie od Ministerstwa Środowiska do udziału driv2e w seminarium pt. „Poland on the road to electromobility” w trakcie COP24 to wielkie wyróżnienie. Potwierdza ono, że wszystko, co robimy jako grupa VPPlant na rzecz efektywnego użytkowania energii elektrycznej, ma sens. Przypomnę, że zaczynaliśmy od optymalizacji zarządzania zużyciem energii w budynkach wielkokubaturowych – mówi Bartosz Kwiatkowski, prezes driv2e. – Elektromobilność, jako nowe wyzwanie stojące przed sektorami nieruchomości oraz energetyki, stała się naturalnym kierunkiem rozwoju. Nasz pomysł na połączenie ładowania samochodów elektrycznych z inteligentnym zarządzaniem energią w budynkach jest odpowiedzią na potrzebę integracji modelu transportu opartego o pojazdy elektryczne z pracą sieci energetycznych, i ma potencjał do poprawy jakości powietrza w metropoliach. Dziś, przygotowując się do projektów z partnerami z całej Europy, wiemy, że jesteśmy częścią społeczności e-mobility nie tylko w Polsce, ale również na świecie – dodaje.

Zachęcamy do śledzenia informacji o szczycie klimatycznym COP24 na stronie cop24.gov.pl.

Fot. www.facebook.com/COP24Poland