29 października Bartosz Kwiatkowski, CEO w driv2e, weźmie udział w konferencji „Gra o metropolię – jakie modele biznesowe sprawdzą się w miastach przyszłości?”. Podczas dyskusji jej uczestnicy będą koncentrować się na tematyce mobilności w mieście. Organizatorami wydarzenia są DELab UW oraz Toruński Park Technologiczny w ramach projektu SharON.

Zwiększenie mobilności, to jedno z głównych wyzwań z jakim od lat mierzą się zarówno metropolie, jak i mniejsze miasta aby stać się zrównoważonymi, konkurencyjnymi miejscami do życia dla swoich mieszkańców. Wiele polskich miast nie może poradzić sobie z coraz większym ruchem samochodowym, niewydajnym transportem publicznym oraz efektami złego planowania przestrzennego. Skutki tych problemów odczuwamy w postaci smogu, godzin spędzonych w korkach oraz widzimy w niechlubnych statystykach wypadków drogowych.

Szansę na poprawę tej sytuacji eksperci upatrują w rozwoju nowych technologii, modeli biznesowych oraz nurtów ekonomiczno-urbanistycznych związanych z koncepcją smart city. Już dziś na ulicach naszych miast widzimy rosnącą obecność alternatywnych modeli transportowych opartych na aplikacjach mobilnych. Jednak aby w pełni wykorzystać możliwości płynące ze smart city miasta muszą podjąć wysiłek stworzenia inteligentnych systemów transportowych, które sprawią, że komunikacja stanie się bezpieczna, szybka, tania i bezpieczna dla środowiska. Czy władze lokalne, przedsiębiorstwa, w tym ekosystem startupowy są na to gotowe? O tym problemie będziemy dyskutować podczas konferencji.

Uczestnikami dyskusji będą:

  • Marcin Korolec (Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych FPPE)
  • Łukasz Puchalski (dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie)
  • Martyna Abendrot-Miłuńska (Managing Director PTV CEE, PTV GROUP)
  • Bartosz Dominiak (Smart City Blogger Smart City Blog)
  • Anna Romańska (EY)
  • Bartosz Kwiatkowski (driv2e)
  • Michał Michalak (Scroot – System Skuterów Miejskich)

Jej moderatorem będzie Jakub Janiszewski, dziennikarz radia TOK FM.

Konferencja odbędzie się 29 października o godz. 15.00 w sali 315 w Bibliotece Uniwersyteckiej UW przy ul. Dobrej 56/66 w Warszawie.

Więcej informacji na stronie DELab

Źródło: DELab