Mamy przyjemność poinformować, że 18 października spółka Virtual Power Plant zaprezentuje się w półfinale Smogathonu w Katowicach. Smogathon to konkurs dla twórców innowacji technologicznych, które walczą ze smogiem. W Katowicach zaprezentujemy driv2e – rozszerzenie naszej platformy Enabler DSR adresowane do zarządców budynków komercyjnych, zainteresowanych instalowaniem punktów ładowania samochodów elektrycznych. W naszym imieniu na scenie wystąpi Bartosz Kwiatkowski – CEO w driv2e.

Smogathon powstał w 2015 r. w Krakowie. Najpierw był to lokalny hackathon, który przekształcił się w międzynarodowy konkurs. W tym roku półfinały odbywają się w sześciu miejscach na świecie: w Berkeley (Stany Zjednoczone), w Londynie (Wielka Brytania), Nowym Delhi (Indie), Sao Paulo (Brazylia), Pekinie (Chiny) i w Katowicach. Finały zaplanowane są 17-18 listopada w Krakowie. 

Więcej informacji na www.smogathon.com.
 

 

O driv2e

driv2e oferuje operatorom nowoczesnych budynków komercyjnych (biurowce, centra handlowe, obiekty sportowe) platformę do zarządzania usługami ładowania samochodów elektrycznych dzięki optymalizacji wykorzystania infrastruktury energetycznej budynku. Driv2e umożliwia szybkie, wygodne i niedrogie ładowanie samochodów elektrycznych przy budynkach komercyjnych w godzinach szczytu zapotrzebowania na energię.

Więcej o driv2e.